V sobě máš báječnou vnitřní sílu, možná o ní jen nevíš.

Úsměv pomáhá. Blbost? Nebo na tom něco je?

Úsměv nestojí nic a udělá hodně 🙂

Smějete se rádi?

Já ano a také se ráda usmívám a nejen proto, že mi to víc sluší 🙂 Vypozorovala jsem, že když se na někoho usměju, tak mi to zpravidla oplatí. Tak to už vůbec nemám důvod se mračit! A hlavně, úsměv mi hodně pomáhá. Je mi hned líp.

Baví mě se na lidi usmívat, úžasné jsou malé děti, ty se okamžitě chytnou a úsměv vám vrací. Krásné. Zlepšuje to náladu a šíří se to většinou lavinově i na ostatní.

A víte, že podle odborníků dokáže výraz naší tváře ovlivnit i naši náladu? Vědci zkoumali výrazy tváře při pozitivních a negativních emocích a zjistili, že se vnímaná nálada mění v souladu s výrazem tváře. Emoce vznikají v mozku, avšak svaly v obličeji dokáží tyto pocity nejen odrážet, ale i posilovat či dokonce měnit.

Zkuste to.

Nemáte chuť se usmívat. Máte blbou náladu? Zkuste i přesto vyloudit na své tváři úsměv a pozorujte, co se začne s vámi dít. Co se změnilo? Jak se cítíte?

Máme to v hlavě. To je náš úžasný mozek. Ten to dělá. Neumí totiž rozeznat, zda se skutečně usmíváte nebo jste si na tvář úsměv jen nuceně vyloudili a nasadili.

Jak je to možné?

Aktivace obličejových svalů, které použijete při úsměvu a smíchu spouští centra mozku, které se s radostí spojují a protože jsme neurohormonálně řízeni – ŠUP, ihned přichází povel a už se spouští vyplavování hormonů endorfinů, serotoninu = hormonu štěstí, dopaminu. A cítíte se lépe. Uvolňuje se vnitřní napětí a zastavuje se stresová reakce organismu.

Když se naučíte častěji usmívat, využijete úžasné schopnosti svého mozku pozitivně se naladit, posílíte si psychickou pohodu a při intenzivním smíchu také svou imunitu.

A jak říkával můj děda : „S úsměvem jde všechno líp“

Tak co Vy na to?

A jak to máte s úsměvem Vy?

KROTITELKA STRACHU
Jsem KROTITELKA STRACHŮ a MENTORKA POHODY. Ráda a laskavě učím lidi jak žít spokojeněji každý den. Jak zvládnout strachy a změny, které Ti přerůstají přes hlavu a brání Ti radovat se ze života. Můj příběh si přečtěte zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *